İçeriğe geç →

Blog Yazılar

Teclast x98 Air II İzlenimleri. Windows Tablet Kullanmak İçin Makul Sebepler.

Teclast TabletUzun zamandır takipte olduğum Windows tablet rüzgarına sonunda dahil oldum. Bu işe ön ayak olan durum ise Çinli kardeşlerimizin piyasaya sürdüğü çeşit çeşit Windows ve Windows/Android dual-boot tabletler. Takip ettiğim Teclast x98 Air II modelini indirimde bulunda siparişi geçtim. Ürünün 3G özelliğine sahip olanı da var. Ama gümrükten geçmeyeceği için ve daha pahalı olması sebebi ile GSM radyosu olmayanAir II’yi sipariş ettim. Cihaz 3 haftada elime ulaştı. Ürün Çin malı diyip burun kıvırmayın; piyasadaki marka ürünlerde olmayan bir donanım altyapısına sahip.

x98 Air II adlı ürünümüz Intel Bay Trail mimarisine sahip olan Atom Z3736F dört çekirdekli işlemciye sahip. 2GB DDR3 RAM’i var. 9.7 inç, 2048 x 1536 piksel Retina ekrana sahip.

6 Yorum

Ziyaretçi Kaybetmeden Blogger’dan WordPress’e Geçiş

Blogger’ın kendi üzerinde bir blog yazıyorsanız fakat WordPress’e geçecekseniz ve   Google aramalarında yükseklerdeyim ne yapacağım diyorsanız bu yazı sizin için.  Parlak bir Google grafiğiniz olmasa bile, eski sitenize girenlere “lütfen yeni siteme şu adresten girin” demek yerine, onları doğrudan yeni sitenize yönlendirmek için de bu yazıda bahsedeceğim eklentiyi kullanabilirsiniz. Blogger’dan WordPress’e geçiş için oldukça kolay bir yöntem.

WordPress’inize kuracağınız “Blogger 301 Redirect” eklentisi ile otomatik olarak Blogger temanıza girebileceğiniz bir kalıcı yönlendirme kodu oluşturabiliyorsunuz.  İşlemler bittikten sonra gerek xyz.blogspot.com şeklinde sitenizin ismini yazanlar, gerek Google aramalarında eski sitenizin bağlantılarına tıklayanlar doğrudan yeni sitenize yönlenecektir.

İşlemlere Başlayalım:

Tek Yorum

Ubuntu 12.04 Üzerine ZPanel Kurulumu

Kolay yoldan özel sunucu üzerinden site kurulumu yapmak için en iyi yöntem kontrol paneli sistemleri kullanmak. Panellerin içinde Mysql, Mail, host yönetim alanları otomatik olarak geldiği için size sadece FTP ye dosyalarınızı yüklemek kalıyor. ZPanel yeni keşfettiğim ve arayüz tasarımı ve kolaylığı ile beğenimi kazanan bir panel. Ubuntu VPS üzerine kurulum yaparken bir kaynaktan yararlandım ve gayet sorunsuz işlem gerçekleşti. Ben de kurulum adımlarını yazayım dedim. Bir VPS edinmeyi panel kurmayı düşünüyorsanız, Ubuntu mimarisinde ZPanel’i şöyle kurabilirsiniz:
Öncelikle aşağıdaki komutlarla Ubuntu paketlerinin güncel ve Curl’un kurulu olduğundan emin olalım:
sudo apt-get update
sudo apt-get install curl
Yorum Bırak

INTEL 335 Serisi 80GB SSD Mini Performans İncelemesi (SSDSC2CT080A4K5)

 
SSD’nin ne olduğunu az çok bilen biri bir bilgisayar için yapılabilecek en iyi yükseltme olduğu hakkında hem fikirdir. Çünkü bilgisayarın diğer özellikleri ne kadar muhteşem olursa olsun işletim sistemi ve genel iş yükü altındaki performansta darboğazı her zaman sabit diskler oluşturuyor. Sabit disklerin de çok hızlı olanları var tabi ama aldığınız laptopta çok büyük ihtimalle, maliyetten kaçmak için düşük hızlı bir sabit disk bulunacaktır. Düşük hızlı bir sabit diskten biraz daha yüksek hızlı bir sabit diske yükseltme yapmak yerine çok daha fazla performans kazanımı sağlayacağınız SSD’lere geçiş tabi ki en mantıklı seçenek.
2 Yorum

Hello World

Bir programla dili yapılabilecek en basit program ekrana yazı yazdırmaktır. Bu yazı da 70’lerde ortaya çıkan ve bir gelenek haline gelen  “hello world”. ‘Bismillah’ın bilgisayarcası…

Yorum Bırak